سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
تولید بیش از ۳۵ هزار تن شکر خام در شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر

پایان نوزدهمین دوره برداشت نیشکر در شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر از پایان نوزدهمین عملیات برداشت نیشکر در این شرکت خبر داد.

به گزارش ساکارا، محمد فتحی مکوند افزود: از سطح برداشت ۸۸۰۵ هکتار نیشکر ، ۳۵ هزار و ۴۵۶ تن شکر خام استحصال شد. این میزان تولید و استحصال شکر از ۴۰۴ هزار و ۲۵۲ تن محصول نیشکر به دست آمد.

وی عنوان کرد: عملکرد سطح در هکتار مزارع نیشکر این شرکت ۴۶ تن در هکتار است.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به علل کاهش راندمان برداشت نیشکر و تولید شکر نسبت به دوره قبل ، گفت: عدم تامین حق آبه نیشکر در تابستان سال گذشته ، بارش های متوالی و عدم امکان برداشت محصول و همچنین وقوع سیل در فروردین ماه امسال و توقف عملیات برداشت به دلیل مقابله با سیلاب در مناطق پیرامونی ، از جمله علل کاهش راندمان برداشت و تولید شکر در این شرکت است.

محمد فتحی مکوند با بیان اینکه در هنگام وقوع سیل فروردین ماه امسال همه امکانات شرکت کشت و صنعت امیرکبیر برای حفاظت از روستاهای در معرض خطر به کار گرفته شد، گفت: عملیات ایجاد سیل بند، تقویت و ترمیم دایک حفاظتی در مناطق بحرانی روستاهای پیرامونی انجام گرفت و این شرکت با اعزام ماشین آلات کمرشکن به روستاهای کاظمیه ، شمریه ، صفحه ، قجریه و ... سیل بندها را ترمیم کرد.

مدیرعامل کشت و صنعت امیرکبیر در ادامه افزود: تامین سوخت دستگاه های فعال در ستاد مدیریت بحران، ارسال کیسه های خاک به روستاهای ام الطمیر ،مگطوع ، شمریه و تل اسود و ... از دیگر اقدامات این شرکت برای کاهش مقابله با سیل اخیر در مناطق مختلف بود.

شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر یکی از شرکت های هفتگانه توسعه نیشکر و صنایع جانبی است که در کیلومتر ۴۵ جاده اهواز - خرمشهر واقع است.


۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۳
تعداد بازدید : ۱۸۶
کد خبر : ۱۸
کلیدواژه ها: نیشکر;امیرکبیر;پایان برداشت;شکرخام

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید