شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر عنوان کرد:

پیش بینی تولید ۸۵ هزار تن شکر در سال جدید زراعی

امیدواریم که در بهره برداری آینده با برنامه ریزی به عمل آمده بتوانیم از سطح بالغ بر ۹۱۰۰ هکتار اراضی قابل برداشت با عملکرد ۸۵ تن در هکتار ، بالغ بر ۷۷۰ هزارتن نیشکر برداشت و از این مقدار نیشکر برداشت شده ۸۵ هزار تن شکر تولید کنیم.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر در خصوص پیش بینی تولید در سال زراعی پیش رو گفت: علیرغم خشکسالی در سال زراعی گذشته و پیامد سیلاب در خوزستان ، به دلیل بارش های خوب در زمستان و بهبود کیفیت آب رودخانه کارون کیفیت آب در محدوده ۱ تا ۲ دسی زیمنس بر متر می باشد که کیفیتی مطلوب است و این موضوع تاثیری مثبت در کاهش شوری خاک و جذب بهتر عناصر توسط ریشه گیاه داشته است . بر همین اساس و به دلیل تامین حق آبه مزارع نیشکر امیدواریم که در بهره برداری آینده با برنامه ریزی به عمل آمده بتوانیم از سطح بالغ بر ۹۱۰۰ هکتار اراضی قابل برداشت با عملکرد ۸۵ تن در هکتار ، بالغ بر ۷۷۰ هزارتن نیشکر برداشت و از این مقدار نیشکر برداشت شده ۸۵ هزار تن شکر تولید کنیم.

فتحی مکوند همچنین با اشاره به آخرین اقدامات زیست محیطی انجام شده گفت: در راستای مدیریت پسماند در سالهای اخیر با تولید کمپوست از باگاس و اختلاط با اراضی کشاورزی نسبت به بهبود کیفی خاک قدم های موثری برداشته شده است . وی در پایان خاطرنشان کرد بخشی از نیاز شهرداری کلانشهر اهواز به کمپوست جهت فضای سبز شهری توسط این شرکت تامین شده است و کمپوست این شرکت جهت بهره گیری در طرح های آزمایشی در اختیار شهرک های صنعتی استان قرار گرفته است . در همین رابطه اخیراً شرکت ملی حفاری ایران با بهره گیری از کمپوست تولیدی این شرکت موفق گردید نسبت به حل معضل آلودگی های نفتی محیط های پیرامونی چاه های نفت اقدام نماید.

شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر یکی از شرکتهای گروه توسعه نیشکر و صنایع جانبی است که برای اولین بار در میان شرکتهای نیشکری ایران به عنوان واحد نمونه ایمنی، بهداشت ، محیط زیست و انرژی (HSEE) کشور در سال ۹۸ مورد تقدیر وزارت صمت قرار گرفت .

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
نیشکر نیوز |
تعداد بازدید : ۲۹۹
کد خبر : ۱۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید