برداشت 18 درصد از مزارع نیشکر

بیش از ۱۸ درصد از مزارع نیشکر شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر برداشت شد

ثبت رکورد جدید تولید روزانه ۸۳۵ تن شکر سفید

 

به گزارش روابط عمومی ، محمد فتحی مکوند مدیر عامل کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر گفت: از ابتدای فصل برداشت نیشکر تاکنون ۱۸ درصد از مزارع این شرکت با تناژی بالغ بر ۱۰۹ هزار و ۸۹۶ تن برداشت شده است.

او افزود: به دلیل بارندگی‌های اخیر با میانگین بارش ۷۶ میلیمتر، عملیات برداشت نیشکر تا بهبود شرایط آب و هوایی متوقف خواهد بود.

به گفته فتحی مکوند، کارخانه تصفیه شکر فعال است و عملیات تولید این محصول استراتژیک همچنان ادامه دارد و متوقف نشده است.

وی ظرفیت اسمی روزانه تولید شکر سفید در کارخانه تصفیه شکر امیرکبیر را ۶۰۰ تن عنوان کرد و اظهار داشت: با تلاش و همت کارکنان این شرکت و تولید ۸۳۵ تن شکر در شبانه روز رکورد جدیدی در سال بهره برداری جاری به ثبت رسید و امیدواریم این میزان تولید استمرار داشته باشد.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر تصریح کرد: پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری، ۷۷۰ هزار تن نیشکر برداشت و از این میزان ۸۵ هزار تن شکر خام تولید شود.

او در پایان بیان داشت: براساس برنامه ریزی به عمل آمده در بخش تصفیه شکر پیش بینی می‌شود ۱۷۵ هزار تن شکر سفید تولید شود.

شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر یکی از شرکت‌های هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی است که امسال بیستمین سال بهره‌برداری از مزارع نیشکر را تجربه می‌کند و با بکارگیری ۲ هزار نفر به صورت مستقیم و بیش از ۲ هزار نفر بصورت غیرمستقیم نقش مهمی را در ایجاد اشتغال پایدار در استان خوزستان ایفا می‌کند.

برداشت

۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۶
تعداد بازدید : ۷۰۲
کد خبر : ۲۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید