بزرگترین سایت تولید کمپوست کشور

سایت تولید کمپوست شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر

بزرگترین سایت تولید کمپوست کشور

مدیر مطالعات کاربردی شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر اظهار داشت: از سال ۹۵ تاکنون، ۱۸۵ هزار تن کمپوست در کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر تولید شده است.

شعبان زارعی با اشاره به اینکه سایت تولید کمپوست شرکت کشت و صنعت امیرکبیر بزرگترین سایت تولید کمپوست در کشور است، گفت: در سال گذشته بالغ بر ۶۰ هزار تن کمپوست تولید و در مزارع آیشی به میزان ۳۰ تن در هر هکتار استفاده شد که می تواند علاوه بر تامین مواد غذایی گیاه نیشکر، ‌ساختمان و فیزیک خاک را اصلاح و عملکرد خاک را افزایش دهد.

وی ادامه داد: امسال برنامه تولید ۸۰ هزار تن کمپوست در دستور کار قرار دارد که این شرکت را به بزرگترین شرکت تولید کمپوست تبدیل می نماید.

مدیر مطالعات کاربردی شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر با بیان این که در سه سال گذشته کودهای آلی موسوم به کمپوست از پسماندهای نیشکر تولید و استفاده شده، اظهار کرد: در راستای حفظ محیط زیست و بهبود و حفاظت از منابع آبی، برنامه کاهش کودهای شیمیایی اجرا و از مواد آلی ضایعات نیشکر از جمله باگاس استفاده کردیم.

زارعی افزود: با تولید کمپوست از باگاس نیشکر و اختلاط با اراضی کشاورزی نسبت به بهبود کیفی خاک قدم های موثری برداشته شده است .

وی با اشاره به موارد استفاده از کمپوست در خوزستان خاطرنشان کرد: از سوی کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر بخشی از نیاز شهرداری کلانشهر اهواز به کمپوست جهت فضای سبز شهری توسط این شرکت تامین شده است. همچنین اخیرا شرکت ملی حفاری ایران با بهره گیری از کمپوست تولیدی این شرکت موفق گردید نسبت به حل معضل آلودگی های نفتی محیط های پیرامونی چاه های نفت اقدام نماید.

کمپوست

۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵
تعداد بازدید : ۷۴۴
کد خبر : ۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید