رونمایی از کتاب جهش تولید

رونمایی از کتاب جهش تولید

 

به گزارش روابط عمومی ، با مشارکت مهدی رضازاده رئیس برنامه ریزی و سیستم های مدیریت برنامه ریزی و فن آوری اطلاعات کتاب جهش تولید به رشته تالیف درآمد و طی مراسمی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مدیران و مسئولین استانی از آن رونمایی و مورد تقدیر قرار گرفت . در تالیف این کتاب ارسلان غمگین ، مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خوزستان نیز مشارکت داشته است .

مهدی رضازاده در اینباره گفت : باتوجه به نامگذاری سال 1399 توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال جهش تولید تصمیم به نگارش و تدوین کتابی  با موضوع جهش تولید گرفته شد.

پس از تقسیم کار و جمع‌آوری مطالب مقاله‌ها گردآوری شد . در این کتاب با عنایت به اهمیت مسایل اقتصادی در سال های اخیر در ابتدا به اقتصاد مقاومتی، راهبردها و الگوهای اقتصاد مقاومتی پرداخته شد ؛ سپس رونق تولید و عوامل موثر بر رونق تولید، قوانین و عوامل بازدارنده تولید و تاثیر تحریم ها بر تولید مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی رضازاده در ادامه افزود : جهش تولید راهی استراتژیک برای تجمیع افکار و ظرفیت‌های کشور برای حل شاخص‌ترین مشکل کشور است و در این میان باید به نقش و جایگاه کارگران در تحقق شعار سال توجه ویژه داشت.

وی گفت : این کتاب پس از تأیید و بازنگری علمی توسط استادانی همچون، سید مرتضی افقه، عبدالمجید آهنگری و غلامعلی قاسمی زیر چاپ رفته و منتشر شده است .

بر اساس گزارش روابط عمومی این کتاب در 9 بخش و به سبک توضیحی تدوین شده و در آن تلاش شده علاوه بر توضیح مفاهیم، اطلاعات مربوط را به دامنه وسیعی از خوانندگان با توانایی‌های مختلف انتقال دهد . کتاب حاضر با گردآوری مطالب به روز و با اهمیت در شرایط کنونی کشور، قابل استفاده برای مسوولان دولتی، غیردولتی و کارشناسان زیر مجموعه‌ ، کارآفرینان، کارفرمایان و دانشجویان است . در بخش نخست با عنوان دیدگاه حاکمیت درباره توسعه اقتصادی، ابتدا نظرات قرآن کریم و سپس بیانات بزرگان دین درباره جهش تولید آمده و در ادامه دیدگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی در این باره ذکر شده است. بخش دوم کتاب اختصاص به مبانی و مفاهیم تولید دارد و به انواع اقتصاد، مقاومت اقتصادی، رونق تولید، جهش تولید و تفاوت‌های شان می‌پردازد. بخش سوم با عنوان اقتصاد مقاومتی، راهبرد جهش تولید ، به بحث درباره نقش و راهبرد اقتصاد مقاومتی و نقشی که در جهش تولید دارد، اختصاص یافته است. بخش چهارم با عنوان تجارب سایر کشورها در جهش تولید، به رونق تولید و جهش آن در کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن و تجربیات کشورهای آمریکای جنوبی می‌پردازد. در انتها نیز استراتژی‌های مختلف صنعتی شدن بیان می‌شود. بخش پنجم موضوع مهم چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای جهش تولید را مورد بحث قرار داده است. در این بخش موضوعاتی از قبیل تأثیر شیوع کرونا بر بخش‌های مختلف، ظرفیت‌شناسی جهش تولید در بخش‌های اقتصادی، راهبردهای حمایت از تولید و پیشنهادهای در تحقق جهش تولید مطرح می‌شود. بخش ششم با عنوان نقش دولت در تحقق جهش تولید، در چهار زیر بخش رسالت‌های دولت در تحقق جهش تولید، روابط کار، اشتغال و تعاون به نقش آنها در جهش تولید می‌پردازد. در بخش هفتم به نقش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تحقق جهش تولید در سه قسمت به مباحث روابط کار و جهش تولید، اشتغال و جهش تولید و تعاون و جهش تولید پرداخته می‌شود. بخش هشتم و پایانی کتاب به جمع‌بندی موضوعات مطرح شده در کتاب اختصاص دارد.

 

رسانه جدید


۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۱
تعداد بازدید : ۲۶۷
کد خبر : ۳۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید