» معرفی شرکت » تاریخچه

تاریخچه نیشکر در ایران :

برخی از مورخین به صراحت می‌گویند که رواج کشت نیشکر در ایران از زمان اشکانیان شروع شده است . اوج اهمیت نیشکر در خوزستان را قبل از اسلام در دوره ساسانیان باید جست . طبق مستندات و شواهد موجود ، خوزستان از مستعدترین مناطق نیشکرخیز جهان می‌باشد که تا 220 تن نی در هکتار تولید کرده و ارتفاع نیشکر در برخی از مزارع آن تا 380 سانتی متر رسیده است . در قرون اولیه هجری نی عسکری یکی از بهترین و پرعیارترین انواع نیشکرهای خوزستانی بوده است و شوشتر ، شوش ، جندی شاهپور و اهواز به مراکز استحصال شکر و تصفیه آن تبدیل شده بودند . همچنین در دوران حیات امیرکبیر به همت وی تلاشهایی در جهت کشت و بهبود وضعیت نیشکر و تصفیه شربت آن صورت گرفت ، از همین زمان بود که فکر احیای صنعت نیشکر و قند سازی در مهد اولیه آن (خوزستان) جرقه زد اما بعد از شهادت امیرکبیر صنعت قند سازی از نیشکر رونقی در خور نیافت .

 

تاریخچه شرکت :

اولین کشت قلمه نیشکر در سال 1375 بعد از مراحل آماده سازی اراضی این شرکت جهت کشت با مساحتی بیش از 12 هزار هکتار ، صورت گرفت . این کشت و صنعت با بهره مندی از کارخانه‌ای پیشرفته و منطبق با تکنولوژی روز دنیا با هدف تولید سالانه یک میلیون تن نیشکر ، 100 هزار تن شکر خام و 175 هزار تن شکر سفید  در سال 1379 افتتاح گردید .

این شرکت شکر سفید تولیدی خود را با نام های تجاری دُردانـه در اوزان 900 و 1200 گرمی و شُکرانـه درکیسه های 50 کیلوگرمی و 1000 کیلوگرمی (جامبوبگ) با بالاترین کیفیت و رعایت استانداردهای معتبر جهانی از جمله بکارگیری سیستم مدیریت کیفیت  ISO 9001،  محیط زیست ISO 14001  و ایمنی OHSAS 18001 در قالب سیستم مدیریت یکپارچه  IMS  و همچنین اخذ نشان استاندارد ملی ، تولید می‌نماید . این شرکت با بکارگیری بیش از 2 هزار نفر بصورت مستقیم و قریب به همین تعداد به صورت غیر مستقیم ، نقش عمده ای در ایجاد اشتغال پایدار در استان خوزستان دارد . شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر با هدف ارتقاء سطح کیفی محصول ، با پیاده سازی یکی از تخصصی ترین استانداردهای بین المللی در صنایع غذایی، برای اولین بار در میان شرکت های  نیشکری کشور موفق به پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی ISO 22000  گردید . این شرکت توانست برای اولین بار در میان صنایع قند و شکر ایران موفق به دریافت گواهینامه و نشان FDA از سازمان غذا و داروی آمریکا گردد و به عنوان اولین شرکت در میان شرکت های نیشکری کشور گواهینامه و نشان CE  را از اتحادیه اروپا اخذ نماید . همچنین این شرکت برای اولین بار در میان صنایع نیشکری ایران گواهینامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان را در تولید شکر سفید به خود اختصاص داده است .

عکس های شرکت 6


تاریخ بروزرسانی : ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۳۲